KONST / Litografier / Litografi 9344468
*
nr 934 4468
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Litografi, Pablo Picasso (1881-1973), Sign i tryck, 22/100, bladets mått: 42 x 53
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
6.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 18:58:50
1
2.000 kr
10/1 23:29:47
1
6.600 kr
11/1 11:07:46
2
3.400 kr
11/1 11:07:46
1
3.600 kr (Budbetjänt)
11/1 11:08:23
2
4.000 kr
11/1 11:08:23
1
4.200 kr (Budbetjänt)
11/1 11:08:50
2
5.000 kr
11/1 11:08:50
1
5.200 kr (Budbetjänt)
11/1 11:09:13
2
6.000 kr
11/1 11:09:13
1
6.200 kr (Budbetjänt)
11/1 11:09:40
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pablo picasso
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
*
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Pablo Picasso
nr 934 4468
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Litografi, Pablo Picasso (1881-1973), Sign i tryck, 22/100, bladets mått: 42 x 53
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 6.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 18:58:50 | 1 | 2.000 kr |
10/1 23:29:47 | 1 | 6.600 kr |
11/1 11:07:46 | 2 | 3.400 kr |
11/1 11:07:46 | 1 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:08:23 | 2 | 4.000 kr |
11/1 11:08:23 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:08:50 | 2 | 5.000 kr |
11/1 11:08:50 | 1 | 5.200 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:09:13 | 2 | 6.000 kr |
11/1 11:09:13 | 1 | 6.200 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:09:40 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pablo picasso
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54